Minu ostukorv

Teie ostukorvis ei ole tooteid

Ilu on vaataja silmades!

Kuu lõpuni -40% BigEyes läätsedele koodiga: 40%soodust

Läätsede kasutamine

Kui Sa ei ole varemalt kontaktläätsi kasutanud, siis siin on õpetus kuidas seda teha. Oskused ja vilumused tulevad ajaga niiet ära heitu kui esmasel silmasaamisel tundub see keeruline. Kõige parem oleks, kui saaksid käia silmaarsti või optometristi juures, et määrataks Sinu silmade parameetrid ning õpetataks kuidas läätsedega ümber käia. Loe ka, kuidas läätsede eest hoolt kanda.

Enne kui avad uue läätsepaki, veendu, et sul on olemas läätsekonteiner ja hooldusvedelik, kuhu hiljem läätsed ladustada. Seejärel:

  1. Pese käed
  2. Võta läätsed pakendist ning pane läätsed vastavalt parema või vasaku silma läätsekonteinerisse.
  3. Alusta alati läätsede silmapanekut paremast silmast, nii saab vähendada riski, et läätsed mingil ajal sassi omavahel lähevad.
  4. Läätsed pane silma puhta ja sileda pinna kohal, kraanikausi kohal veendu, et äravoolutoru on suletud kuna võib juhtuda et algajatel lääts kukub sõrme pealt ära. Parim viis on istuda lauapeegli ees.
  5. Võta konteinerist parema silma lääts ja aseta see nimetissõrme tippu,  teise käe keskmise sõrmega tõsa ülalaug üles. Kontrolli, kas lääts on õiget pidi (läätse servad peavad tõusma ülespoole nagu kauss, mitte langema alla). Kui lääts läheb valet pidi silma siis sellest ei ole hullu, Sa tunned selle ise ära, lääts nagu ujuks silmas ja on ebamugav. Võta lääts silmast, loputa hooldusvedelikuga ning keera teistpidi.
  6. Tõmba alalaug parema käe keskmise sõrmega alla ja läätse kogu aeg vaadates aseta see õrnalt silma värvilisele osale. Hoia laugusid samas asendis ning vaata alla ja lase lahti kõigepealt lau alumine ots ning seejärel ülemine laug.
  7. Algul on silmas kerge ebamugavustunne, mis läheb kiirelt üle . Kui seda ei juhtu, siis kontrolli, kas lääts on ikka asetunud siledalt värvilise silmaosa peale. Kui ärritus ei kao, on võib-olla sattunud väike võõrkeha läätse ja sarvkesta vahele või on lääts pahupidi. Lääts tuleb silmast eemaldada, loputada ja uuesti asetada.
  8. Nii läätse silmapanekuks kui äravõtmiseks on põhiliseks eelduseks see, et silm oleks maksimaalselt avatud, laud sedavõrd hästi fikseeritud, et pilgutamine oleks võimatu.